HLAVNÍ STRANA
Akcie.net - akcie na internetu
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.eu


Ze stykače rodičem

Stridavka.cz


Dnes vám přinášíme rozsudek o změně výchovy, kterým byla dosavadní výlučná péče matky změněna na střídavou výchovu.

Otec poukazoval na to, že má dobré rodičovské předpoklady a syn (4) je v jeho péči spokojen. Za nejvhodnější proto považoval, aby se oba rodiče mohli podílet na výchově dítěte stejnou měrou.

Matka se naopak snažila zúžit dosavadní rozsah styku dítěte s otcem. Tvrdila, že otec nemá vhodné výchovné prostředí. Poukazovala i na to, že nastoupila do nového zaměstnání a je pro ni obtížné předávat dítě otci dosavadním způsobem.

Soud označil tvrzení matky jako účelová. Pokud jde o nástup matky do zaměstnání, konstatoval, že "tato situace v žádném případě nemůže být důvodem pro omezení rozsahu styku dítěte s otcem, neboť se jedná pouze o subjektivní záležitost matky, která v žádném případě nemůže být přičtena k tíži nezletilého".

Soud dále konstatoval, že "nezletilý v péči svého otce velmi dobře prospívá, svého otce má rád a neexistuje žádný důvod, proč by se otec neměl na výchově dítěte podílet zásadně stejnou měrou jako matka". Stanovil proto střídavou výchovu s týdenními intervaly, které se v létě mění na čtrnáctidenní.

Otci se tak po několikaletém úsilí (!) podařilo stát se ze stykače rovnoprávným rodičem a zachovat tak svému synovi péči obou rodičů. Budiž tento rozsudek inspirací i ostatním.


OTEVŘÍT TEXT ROZSUDKU (610 kB)


20.02.2013
SDÍLET

Diskuse k článku (max. 650 znaků):


Navštivte také naši hlavní DISKUSI.


Právní poradna Střídavky


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ