HLAVNÍ STRANA
Galerie Český ráj - obrazy pro každého
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.euHlasování bylo ukončeno 15. dubna 2018.

Žblebt roku 2017: Michaela Maurerová

Mgr. Tomáš Jadlovský, Ph.D.


„Odborníci bijí na poplach, zjistilo se totiž, že děti, které podstoupily střídavou péči, jsou psychicky labilní.“


Čtenářům Střídavky, kteří se zajímají o nejrůznější aspekty střídání dětí mezi rozvedenými rodiči, musím poradit nový zdroj informací, pokud ho ještě neznají. Je jím internetový časopis NAŠE HVĚZDY.CZ. Nejde o hvězdy na obloze, ze kterých bychom mohli věštit, jestli je správný čas požádat o rozvod nebo zdali má zrovna soudkyně příslušného soudu dobrou náladu a bude se řídit zákony. V časopise se píše o životních radostech a strastech herců a zpěváků. Jak už tak střídavá výchova prostupuje celou společností, dostala se i na tuto hvězdnou úroveň. V časopise nesmí chybět herečka Michaela Maurerová, která je stálicí nejen ve světě bulváru, ale i v anketách Střídavky o nejhloupější výrok na toto téma.

Jak se dá ve hvězdách.cz dočíst, „nejvíc se Míša vždycky bála střídavé péče, která podle ní dětem neposkytne ani zázemí, ani bezpečí, a už vůbec ne pocit domova.“ Někdo se bojí hadů, někdo psů, někdo pavouků, někdo výšky, někdo zlých lidí a někdo střídavé péče. Kdo se bojí střídavky, má podle naší hvězdy obavy o zázemí. Já myslel, že zázemím jsou především oba rodiče, kteří s dítětem žili do rozvodu. A ono ne, zázemím je rozvedená maminka. Dále je v sázce bezpečí. I v tomto případě jsem si myslel, že bezpečí představuje co nejvíce blízkých lidí, kteří dítě chrání, a dva jsou více než jeden. Kdepak! Hvězdným bezpečím je maminka, ta na ochranu dětí stačí i sama. A ještě pocit domova. Pocity jsou hodně individuální, a kdo ví, jestli se na ně dětí Kožíškových někdo ptal. V časopise prostor nedostaly, vše podstatné za ně řekla hvězdná maminka, protože ta to ví nejlépe.

A pak už následuje zlatý hřeb, argumenty ze světa společenských věd, a totiž, že „odborníci bijí na poplach, zjistilo se totiž, že děti, které podstoupily střídavou péči, jsou psychicky labilní. Zná rodiny, kde se děti ze střídavé péče počurávají, koktají, mají deprese, špatně se učí.“ Asi málo čtu Naše hvězdy.cz a jiné podobné fundované časopisy, ale poplach ke mně ještě nedorazil. Škoda, že se Michaela Maurerová nerozmluvila více o těch odbornících, určitě budou na slovo vzatí. Musím se spokojit pouze s tím, že chuděry střídavkové děti jsou labilní. V době, kdy i režimní televize začíná pouštět na obrazovku FILMY O OSVĚDČENÝCH PŘÍNOSECH STŘÍDAVKY, se více hvězdných argumentů nedočkám.

Před střídavkou děti labilní nebyly, v péči matky by labilní také nebyly, jen ta protivná střídavka je spouštěčem lability. Když jdou děti Michaely Maurerové na 4 dni k tátovi, labilita z toho nekouká, maminka dny správně spočítala. Děti sice spí na dvou různých místech, čtyřikrát měsíčně se stěhují, přenášejí s sebou věci do školy, navštěvují školu z dvou různých míst, ale na labilitu to není, protože je v rozsudku napsáno, že děti vychovává matka. Kdyby zůstaly děti u táty o jeden, dva nebo nedejbože tři dny déle, už by to bylo na odborníka, asi proto, že by se stěhovaly méně.

Je třeba ocenit takt, jaký Michaela Maurerová má. Nedělá žádnému dítěti ostudu tím, že by v médiích jmenovitě komentovala jeho počurávání, koktání, deprese a špatný prospěch. Musíme se spokojit s tím, že ona je dobře zná a to stačí. Děti v úplných rodinách se nepomočí a dobře se učí. Když se střídavkové dítě v noci probudí mokré, je jisté, že je to střídavkou, protože nic jeho život neovládá tolik. Určitě to není spory mezi rodiči a už vůbec ne kvůli tomu rodiči, který střídavku komplikuje. A co teprve deprese. Ze ztráty jednoho rodiče určitě vzniknout nemůže, to je životní normálka. Z hádek mezi rodiči také ne, deprese bývá až z toho, že dítě bude mít pořád oba dva jako před rozvodem. A to nemluvím o přínosu pro pedagogiku, která nyní získala zásadní podnět, jak bojovat za lepší prospěch žáků – odebrat z výchovy jednoho rodiče. Jestli je jeden rodič lepší v matematice a druhý bude pomáhat psát úkoly ze zeměpisu, to není podstatné. Musí být ve výchově jen jeden - maminka. Přinejhorším se ve škole počká, až bude dítě puštěno na víkend k otci.

Jak už je naše herečka stálicí v této anketě, věřím, že nám bude průběžně přinášet aktuální poznatky nejen ze svého správného boje proti střídavce, ale i odstrašující příklady z postižených rodin. Jsem zvědavý, do kolika let se budou pozorované střídavkové děti pomočovat a za jak dlouho skončí když už ne ve zvláštní škole, tak alespoň u cvokaře.


PŘEHLED VŠECH ŽBLEBTŮ


20.02.2018

Diskuse k článku (max. 650 znaků):


Navštivte také naši hlavní DISKUSI.


Dětská revoluce: CHYBÍ MI TÁTA!


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ