HLAVNÍ STRANA
Akcie.net - akcie na internetu
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.eu

Vzkaz pro ženy - matky

Adriana Hovoričova-Gelienová
Možná už většina z Vás slyšela o Lize Otců (slovenské sdružení - pozn. překl.), nebo se právě možná dozvídáte, jako jsem se to dozvěděla před pár dny já prostřednictvím jedné známé a ta mi doporučila svého známého, ale to je teď nepodstatné..

Co sleduji tou zmínkou? Jen tolik, že asi nevíte, co ta Liga Otců je, ale jsou tam lidé - otcové, kteří bojují za svá práva a hlavně práva našich ratolestí! Stojím za těmito lidmi, neboť vskutku vím, co prožívají, když nemohou být se svými dětičkami, tak jako nemohu být ani já jako matka se svou milovanou dcerkou!

Je mi skutečně jedno, jestli se některá z Vás, co si toto přečte, urazí! Ale je smutné, jak dokáží být "hnusné" některé MATKY - ženy a očerňují své ex-partnery a hlavně otce svých dětí, před svými dětmi ony samy!!!

Ani jedna z Vás si vůbec neuvědomuje, jaké je bolestivé to Vaše chování a jak to ubližuje vedle dětí i otcům! Jsou to také jen citlivé lidské bytosti a ne hadrové panenky! Velmi mnoho žen využívá své dítě jen pro POMSTU, což je velmi smutné! Proč? Proč by také otec nemohl mít stejné právo na výchovu dítěte jako matka? V čem jsou ti otcové z Ligy Otců jiní? Asi v tom, že jsou citliví a dokáží milovat své děti "navzdory všemu", stejně jako my?!!

Já jsem přišla o svou dcerku "podvodem" paradoxně jejího otce, mého ex-manžela! Podvodem, když jsem chtěla být "hodná", vycházet vstříc a v dobré vůli, protože vím, že moje dítě otce potřebuje! Zřekla jsem se dokonce nároku na výživné, jen aby byl KLID, a namísto toho jsem bez účasti svědků podepsala o tom i jeho dokument! Jaký OMYL, když zfalšoval moje DOBRO za ještě větší ZLO. Nejhorší řešení pro dítě, aby vyrůstalo bez vlastní matky.. Proto si velmi vážím každého otce v Lize Otců a pevně věřím, že je v nich jen to DOBRO, jaké je i ve mně. "Dobro", ale už ne naivita, a bude také jednou v mém dítěti, které NALÉHAVĚ potřebuje přítomnost vlastní matky, MĚ!

Krvácí mi srdce, jako matce, jako ženě, jako "té slabší polovičce", když vidím kolem tu zlovůli paradoxně NÁS ŽEN - MATEK, co mají jít dobrým příkladem hlavně DOBREM!

Moje Saška má 5 let. Soudím se už třetí rok. Nejsem tak zlá jako VY všechny podobné ŠPATNÉ MÁMY. JSEM a chci být DOBROU mámou a nevzdám se. Nepřestanu doufat, dokud dcerka nebude v mé péči. Ex - manžel mi ji prostě ukradl a zfalšoval, co se jen zfalšovat dalo! Avšak až ji jednou určitě budu mít, vzhledem k tomu, že dcerka má PRÁVO NA LÁSKU i od něj, tak mu nebudu bránit ve styku, jako on brání teď mně!

Nemám to v úmyslu, neboť já velmi dobře vím, jak to bolí, když víte, že máte dítě a nemůžete jej S LÁSKOU vychovávat! Zkuste si většina z Vás uvědomit, jaké by to bylo, kdyby to bylo opačně a VY zažívaly to, co tito dobří otcové z Ligy Otců ...

Já to zažívám a řeknu Vám, že to velmi bolí... Není dne, kdy bych na svou Sašku nemyslela...!

Chválabohu za Ligu Otců, kde nejsem sama jako matka! Díky jim vyšel už i zákon o střídavé péče o děti po rozvodu. Děkuji nejen za sebe, ale i za všechny děti na Slovensku. Jen strašně strašná škoda, že naše soudy to berou jako nepodstatnou věc a posílají nás a hlavně děti "klepat" na různé další dveře bez jejich autoritativního a nestranného rozhodnutí. Čeho se soudy bojí? Že dítě potřebuje oba rodiče? Myslím, že proto nařizují psychologické vyšetření, což je někdy i dost zbytečné! Mají rozhodnout urychleně ve prospěch dítěte a každý soudce studoval i lidskou psychologii a mohl by se rozhodnout rychleji než rychle! Někdy jde o čas. O přesně ten drahocenný čas, kdy dítě ztrácí kontakt během soudních průtahů a druha strana rodičovstva si tehdy myslí, že už vyhrála! Ne, dítě v tomto případě prohrává na celé čáře, když jeden z rodičů má pocit, že vyhrál!

Vidíte, ženy, co dokážou udělat pro svá práva otcové?

Založili si Ligu otců, což je velmi krásné, protože my ženy jsme někdy "nuly" a nespojíme své hlavy a nevytvoříme nic, většina z nás jen dokáže ubližovat a trpí tím pouze naše děti!

V Lize Otců se setkávají lidé se skutečnými a smutnými příběhy... znám pár a svírá se mi hruď z toho, jaké dokážou být matky těch dětí zákeřné k jejich tatínkům! Já osobně nepochopím, co tím ta každá žena ("také matka" jako já) sleduje? Co si tím chce každá dokázat, že brání styku dítěte s otcem? Jediné, co tím každá dokáže, je, že se jí děti po čase odcizí, a to jen kvůli jejich nesmyslné pomstě!

Za takové matky se já jen stydím!

Co bych já dala za to, abych měla dcerku u sebe a abych se těšila z toho, jak roste, a společně s jejím taťkou bychom probírali její zájmy, byť i jen jako kamarádi! Takže maminy, ženy, přestaňme ubližovat otcům našich dětí, a také otče mé dcerky, přestaň ubližovat ty mně! Bolí to!

Proč netvoříme celek? Proč se dělíme na dvě skupiny: muži-otcové, matky-ženy? Proč v naší společnosti nedokážeme být adekvátními rodiči, když už přestáváme být lidmi? Pokud to takto půjde dál, tak se opravdu přestanou rodit i děti, protože se budoucí otcové vylekají, že jim budou odcizeny jejich ratolesti! Když náhodou nevyjde ne rodina jako buňka společnosti, ale obyčejný a přitom krásný cit jménem "láska"?

Kdyby některá z Vás chtěla slyšet můj smutný příběh, jak mi otec našeho dítěte doslova vytrhl a ukradl dítě, jsem Vám k dispozici! Stejně jako jsem i pro ty všechny správné otce v našem občanském sdružení LIGA OTCŮ, do kterého se hlásím s hrdostí i já jako matka a v prvé řadě jako rodič! Je jedno, jakého jsem pohlaví, stejně jako mi je jedno, jaké pohlaví má moje dítě!

RODIČ – DÍTĚ – RODIČ

Proto jsou bolestivé příběhy tisíců otců na Slovensku, za kterými stojím a podporuji v Lize Otců hlavně zájem dítěte! Každého, nejen svého! Ani za to nemohou, jaké mají rodiče. Ony se na svět neprosily, ale jsou tady a je třeba je MILOVAT stejnou měrou, neboť každé dítě potřebuje lásku od obou!

Takže si zkusme samy uvědomit, jaké chyby se dělají a jak se tím ubližuje našim dětem! Jen mě prosím neberte, hlavně VY, ŽENY, MÁMY, MAMINKY, že stojím pouze na straně mužů - otců! Já jsem za stejná práva DÍTĚTE na oba rodiče!

Bohužel naše soudnictví a sociální kurately někdy ani nemají tušení, co prožívá naše nitro, když nám svým chováním ukřivdí a nedají šanci na lásku dětem! Jsme v Evropské unii a je smutné, že u nás v našem krásném malém Slovensku se všichni tváří, že neexistuje rovnost pohlaví. A my ženy jsme paradoxně těmi slabšími, nebo naopak? Odpověď ať si dá každá z nás sama..

Ani jeden z rodičů by neměl přijít o výchovu svého dítěte! Tak to cítím já a mé srdce...


Přeložil Ing. Aleš Hodina


21.10.2010
Sdílet


Výživné na dítě - informace a diskuse na téma výživné na děti


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ