HLAVNÍ STRANA
Hodina změny - diskuse o potřebných změnách
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.eu


Střídavá péče. Dosáhne jí otec? Je Slovák

Stridavka.cz


Přinášíme vám ukázku z diskuse některých maminek na serveru Modrý koník. Bez komentáře.


markiiii: Dobrý den, mám na Vás dotez sice miminko teprve čekám, ale otec dítěte už tedka vyhrožuje střídavou péči u nenarozeneho dítěte už to mi teda přijde velice nesmyslné, ale i tak bych se Vás ráda zeptala zda si myslíte že je možné aby dosáhl střídavé péče?...Já budu chtít miminko vyhradně do své páče ten člověk se o to dítě vubec nezájíma jen vyhrožuje nic víc navíc je to Slovák a přijde mi strašně nemyslené že by dítě chodilo tyden do školy/školky na Slovensku a tyden v Čechách...a to nemluvím ano o tom novorozeni nebo batoleti však to by pro to dítě mohlo být strašně stresujíci?...Bydlí ode mě 250km....Já vím že je to spíše nerealné ale i tak se otáčím na Vás a ráda bych si vyslechla naše nazory co si o tom myslíte? Předem Vám děkuji za odpověd Markéta

magdaas: jedna rada..nestykej se s nim,nekontaktuj ho,nevyhledavej.jestlize o takoveho jiz nemas zajem. pokud bydli onech 250km daleko jen tezko se dozvi,kdy se dite narodi a jak jsi na tom momentalne ty..

jop: @markiiii střídavou péči by žádný soud nepřiklepl u kojence. U staršího batolete možná ano, ale to by k tomu musely být podmínky (otec žije blízko atd.). Ale pokud s otcem nežiješ, těžko se mu bude prosazovat střídavá péče i u toho batolete, protože dítě si na něho nemá šanci zvyknout. Bohužel otcové takto vyhrožují často, ale neboj, pokud by mělo dojít na věc, tak péče o malé dítě na 99% nebude schopen a ani se mu do toho nebude chtít. Dělá to jenom proto, aby tě naštval.

markiiii: ano to je mi jasné a nic bych proti tomu neměla že by si jí bral na víkendy až bude starší to je jasné pokud bude řádně platit a nebude dělat žádné problemy...Tak samozdřejmě mu branit nebudu.... Ale co si budeme nalhavat on nebyl schopný dojíždět zamnou 250km jen na víkendy protože si stěžoval že si neodpočine ani myslím že s malou už by si vubec neodpočinul takže tomu dávam tak 10% šanci že by měl zájem navíc mála podle mého na něj vubec nebude zvyklá takže to nebude tak lehké jak on si myslí. Mě jde prostě jen o to aby mi malou nesvěřili do tá střídavé péče to bych asi opravdu nepřežila nemít jí povětšinu času u sebe já.

sayast: @markiiii ja po tom co mi dela exmanzel, tak uz bych do RL nenapsala, pokud citis problemy uz v tehu, nejste spolu, radsi bych ozelela ty penize, ale mela klid... a neboj, sanci nema... aspon zatim..

leonacyt: @markiiii Tak já do toho samozřejmě nevidim, vidim jen to, co tu píšeš, a to mi samo o sobě moc nedává logiku, promiň.. Nechci, aby to vyznělo nějak drsně, umim si moc dobře představit, jak Ti je, ale je třeba domejšlet důsledky - každá bytost má práva i povinnosti, Ty chceš po něm, aby jen plnil povinnosti (platil na dítě), ale práva (vídat se s nim) mu chceš upírat. To prostě nejde. Takže buď se rozhodneš, že ho neuvedeš do rodnýho listu, přijdeš o alimenty, ale budeš v klidu, že je dítě Tvoje a nemusíš se o něj "dělit" - anebo ho tam uvedeš, on bude platit, ale budeš žít ve strachu co ho napadne, a kdy se pokusí Ti dítě sebrat. Ono můžeš spoléhat na to, že on žije na Slovensku a žádnej soud mu střídavou péči nepřiklepne - ale jak sama řikáš, nikdy nemůžeš vědět, co ho napadne (může se třeba postěhovat blíž, z jakýhokoliv důvodu), může zažádat o střídavou péči, může si zažádat i o výhradní péči. A stejně tak nikdy nevíš, na jakýho soudce natrefíš a co by Tě čekalo. Prostě jestli ho jednou uvedeš jako otce, tak musíš počítat s variantou, že bude mít veškerý otcovský práva a kdykoliv se o ně může přihlásit.

jop: souhlasím s @leonaxyt v tom, to riziko, že se otec o dítě bude hlásit nemůžeš nevidět. Lidé se mění, třeba nebude mít zájem o dítě 5 let a pak se situace obrátí, přestěhuje se do vašeho okolí atd... Možné je všechno. Na druhé straně vím, že peníze jsou potřeba. Já osobně bych se rozhodovala podle svojí finanční situace. Pokud máš jenom mateřskou a není pro tebe reálné si přivydělávat nebo dát dítě na hlídání babičce a jít do práce, tak bych ho do RL asi uvedla. Bohužel bez jídla, oblečení, střechy nad hlavou se žít nedá.


30.05.2018

Diskuse k článku (max. 650 znaků):


Navštivte také naši hlavní DISKUSI.


Dětská revoluce: CHYBÍ MI TÁTA!


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ