HLAVNÍ STRANA
Akcie.net - akcie na internetu
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.eu

Soudy zakonzervovávají únos dětí

Martin Šorm


Vedu se svou budoucí ex-ženou spor o střídavou péči, příběh je šablonovitě podobný všemu, co se dá číst na webu Střídavka, navíc okořeněný 130 km vzdáleností.

Žena beze slova odstěhovala tři děti z domova a bez mého souhlasu jim změnila trvalé bydliště. Soudkyně zatímním opatřením souhlasila s tím, že děti se mohou do vydání rozhodnutí přestěhovat. Matka jim dosti drastickým způsobem změnila školku v půlce školního roku. Následník nyní půjde do první třídy, bohužel jinde než doma.

Protože manželka řekla, že děti se mě bojí, do rozhodnutí znalce (který již byl nařízen) mi soudkyně zamítá jakýkoliv styk s dětmi nad absolutně zoufalý jeden ošizený víkend za 14 dní. Pokud mi to nezamítne soudkyně, tak apelační soud to zamítne následně. Soudím se doslova o každou hodinu, abych mohl děti vidět, nadvakrát a s odvolačkou, kterou obvykle prohraji, právě jsem prohrál prázdniny. Matka neúprosně likviduje vše, co dětem dám, včetně například mobilního telefonu – takže mimo jiné již skoro rok nesmím s dětmi mluvit jinak, než že přijedou, ani je nesmím vidět nad rámec toho ostudného předběžného opatření.

Zkrat v hlavě mé budoucí exmanželky nastal v říjnu 2010. Trvalo dva měsíce, než soud vůbec nařídil jednání, pak ho nařídil do Prahy, kde bydlím, tam se manželka nedostavila, tak to soud přeložil zpátky do Jičína, kde bydlí ona. Tam se spis válel čtvrt roku, jediným úkonem bylo předběžko na víkendy – vše ostatní, Vánoce, jarní prázdniny, narozeniny dětí, jakákoliv dovolená, Velikonoce, svátky, ... vše mi soud šmahem zamítá.

První stání bylo v březnu, po téměř půl roce. Soudkyně si na něj ale vyhradila málo času, takže nestihla ani předběžné výslechy, v půl čtvrté holt padla a odročila to o další měsíc. Druhé stání bylo v dubnu, soudkyně správně naznala, že znalec bude přiléhavý. Přesto jí trvalo další měsíc, než znalce jmenovala. Mezitím se již přiblížily prázdniny, dohoda žádná možná, takže jsem podal žádost o předběžko na aspoň část prázdnin. Manželka se do něj okamžitě odvolala, takže spis odjel k apelačnímu soudu (ten mi prázdniny zamítl).

Po neskutečných čtyřech měsících od rozhodnutí soudu, že bude znalec, se spis vrátil od apelačního soudu, a soudkyně ho “studuje”. Dělá to pečlivě, studuje ho už měsíc. Protože ale znalcovi mandatorně nařídila pracovat se spisem, znalec čeká na spis a nemůže nic dělat. Pak na to bude mít šest neděl.

TO UŽ BUDE ROK!!!!! Co děti žijí v zoufalých podmínkách a nesmějí mít tátu. Pak teprve se nařídí další jednání, etc., a ať se rozhodne cokoliv, stejně se do toho druhá strana odvolá. Mezitím děti začnou chodit do školy, ztrácejí kořeny a kamarády, začnou chodit do kroužků a klubů v místě dočasného bydliště, najdou si nové kamarády, a zvolna zapomínají, co to je doma.

Domnívám se tedy, že tento postup, který je sám o sobě legální a asi nikoli neobvyklý, porušuje moje ústavní práva na spravedlivý proces. Soud svým procesním způsobem předejmul budoucí rozhodnutí tak, že děti se vlastně již odstěhovaly – soudkyně se matky dokonce zeptala, zdali si děti zvykly – namísto aby se jí zeptala, proč se vlastně odstěhovaly.

Byl jsem bez rozsudku odsouzen k tomu, abych, přestože jsem rozvrat manželství nezavinil a ani si ho nepřeji, nesl veškeré náklady na dojíždění.

A čas plyne – a pokud mi někdo za deset, nebo byť jen za pět roků, až budou děti dávno navyklé jinde, budou mít kamarády a kroužky a spolužáky a kontakty v místě, potvrdí, že tenkrát jsem měl pravdu a že péče matky je pro děti zločin – už mi to bude celkem houby platné. Přitom porušení ústavních práv, že soud ZATÍM rozhodne, že děti se směly přestěhovat, a ZATÍM je svěří do péče matky, já se musím roky soudit na to, abych dal věci do normálu - a mezitím bude čím dál relativnější, co je to vlastně ten normál – mi připadá více než zjevné.


29.08.2011
Sdílet

Diskuse (max. 650 znaků):
soudci.info - info o opatrovnickém soudnictví


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ