HLAVNÍ STRANA
Akcie.net - akcie na internetu
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.eu

Soud dal podmínku matce za to, že bránila otci vídat dceru

Václav Drchal


PRAHA - Matka, která opakovaně bránila svému muži vídat v dohodnutých termínech třináctiletou dceru Terezu, dostala u soudu podmínečný trest. Nevstřícnost matky nejdřív řešil Obvodní soud pro Prahu 8, který ji za maření výkonu úředního rozhodnutí uložil pětiměsíční trest se čtyřletou podmínkou. Vinu matky uznal i pražský městský soud, délku trestu ji však zkrátil na tři měsíce s roční podmínkou.

"Dospěli jsme k závěru, že trest je nepřiměřený, proto jsme ho snížili," řekl LN předseda odvolacího senátu Vladimír Cvetler.

Kvůli neschopnosti rodičů dohodnout se na výchově poslal soud v roce 2007 dívku na nucené pozorování do psychiatrické léčebny a do případu se vložil i prezident Václav Klaus.
 
Otec odmítl verdikt komentovat: "Nechci se k tomu jakkoliv vyjadřovat." Podobně reagovala nejprve také matka, pak však podotkla, že jde o nespravedlivý verdikt a navíc "tu existují ještě dvě další instance". Tím měla zřejmě na mysli, že se plánuje obrátit na Nejvyšší a Ústavní soud. To však nic nemění na skutečnosti, že ji soud pravomocně potrestal.

Rodiče se o dceru nelítostně bijí již léta. Tereza žije u matky a stykům s otcem se v minulosti vehementně bránila. Jak vztahy v rozvrácené rodině vypadají nyní, odmítli oba popsat.


Převzato ze serveru Lidovky.cz


19.10.2010
Sdílet


soudci.info - info o opatrovnickém soudnictví


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ