HLAVNÍ STRANA
Akcie.net - akcie na internetu
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.eu

Rada pro práva dítěte vyzývá poslance k přezkumu v sociálních úřadech

Stridavka.cz


(Bratislava, TASR) Poslanci Národní rady SR by měli vytvořit komisi pro poslanecký přezkum v prostředí úřadů, zodpovědných za sociální práci a rodinu. Vyzvala je k tomu Rada pro práva dítěte a zároveň jim nabídla své odborné kapacity na provedení přezkumu a vypracování závěrečné zprávy jako podkladu pro reformu rodinného práva.

"Nabízíme své odborné kapacity k reflexi výkonu sociální práce a opatrovnictví a jsme připraveni jednat o tom, jak přispět k nápravě současného stavu," řekla prezidentka rady Zdenka Lacková. Rada pro práva dítěte podle ní disponuje více než stovkou odborníků z oblasti práva, psychologie a sociální práce, s nimiž zavádí systém veřejné kontroly ochrany práv dítěte, a to zejména v situaci po rozpadu rodiny.

Sociální pracovníci dle rady často ignorují interní předpisy, díky čemuž jen letos vyprodukovali přibližně 5000 polosirotků jen proto, že nepostupovali podle legislativních předpisů. Pouze v pěti procentech případů z více než 8300 letošních rozhodnutí o dětech připustili ve svých doporučeních soudům, aby dítě po rozpadu rodiny mělo rovnocenné vztahy s oběma rodiči. "Přesto, že resortní normy ukládají postupovat tak, aby sociální pracovníci působili na rodiče v tom směru, aby se zachoval dítěti rovnocenný vztah s matkou i otcem, i přes nesouhlas jednoho z rodičů," řekla Lacková.


10.10.2012
SDÍLET

Diskuse k článku (max. 650 znaků):


Navštivte také naši hlavní DISKUSI.


OSPOD - orgán sociálně-právní ochrany dětí (tzv. sociálka)


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ