HLAVNÍ STRANA
Akcie.net - akcie na internetu
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.eu

Předsedkyní Ligy Otců se stala matka

Ladislav Ďurkovič


česky slovensky


Sdružení, jehož cílem je prosazovat na Slovensku rovnoprávnost rodičů v porozchodové péči o děti, je oficiálně zaregistrované. Hned na začátku své oficiální existence způsobilo šok skutečností, že v jeho čele stojí žena!

Za čestnou předsedkyni byla zvolena Zuzana Mikulová, 32letá matka, podnikatelka ze Senice. Sama má praktickou zkušenost se střídavou péčí po rozchodu. "Našeho 10letého syna máme s jeho otcem ve střídavé péči. Julko není jen můj syn, je to náš syn. Tím nejlepším, co jsme pro něj po našem rozchodu mohli udělat, bylo zachovat mu oba milující rodiče," říká nová předsedkyně a dodává: "Jsem ráda, že toto sdružení bude mít v čele ženu a tím bude plnit základní poselství - že to není sdružení rozzlobených otců zaměřených proti ženám, ale naopak, jde o sdružení zaměřené na spravedlnost a za práva pro děti na oba rodiče."

Za výkonného předsedu byl zvolen Jozef Ďurček, který byl autorem zákona o střídavé péči, který na jaře přijaly poslankyně a poslanci jednohlasně na své poslední schůzi v uplynulém volebním období. Ing. Jozef Ďurček, 44letý bývalý manažer VUB a SPP, se dnes věnuje naplno prosazování práv dětí na své otce a sám bojuje o možnost setkávat se se svým synem. "I když zákony na Slovensku mluví o rovnoprávnosti a rodičovství, kompetentní státní orgány a instituce dnes nedostatečně chrání děti před ztrátou jednoho rodiče, převážně otce. V Lize Otců jsem poznal mnoho krutých osudů slušných otců, kterým je neustále bráněno podílet se na výchově svých dětí a nést za ně odpovědnost, někteří se dokonce s dětmi nemohou ani setkávat. Děti jsou to nejvzácnější v životě rodičů, kvůli nim této patologii je třeba zabránit."

První valná hromada se konala s laskavou podporou Penzionu Aqua v krásném prostředí Trenčianských Teplic.


Přeložil Ing. Aleš Hodina


19.08.2010
Sdílet


Tátové - tátové pečující o děti - diskuse, zkušenosti, názory, kontakty


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ