HLAVNÍ STRANA
Akcie.net - akcie na internetu
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.eu

Poradna: Matka, dítě a otcova partnerka

Mgr. Gabriela Musilová


Jsem partnerkou přítele, který s bývalou manželkou praktikuje střídavou péči od 5 let dcery. Dnes je jí 12 let. Bývalá manželka od přítele odešla za jiným mužem, ale vztah jí nevyšel a od té doby stihla ještě další vztahy, ale žádný netrval déle než dva roky. My jsme s přítelem již sedmý rok. Střídavou péči schvalujeme všichni zúčastnění.

Můj vztah s pětiletou přítelovou dcerou byl ze začátku krásný a slibně se vyvíjel. Měly jsme se rády, hrály si spolu, malovaly, povídaly, malá se mi svěřovala, já jí četla pohádky, hrála maňásky, zkrátka vše jsem dělala jako se svou dcerou. Pak se malá začala postupně měnit a říkat mi nepěkné věci, dělat naschvály a já vím, že malé dítě tohle musí někde slyšet. Postupně se náš vztah tak nějak pokazil, když bylo malé cca 8 let, začala mě ignorovat. Přítel tyhle věci nechtěl moc řešit, aby neměl konflikty s bývalkou.

Nemůžu se ubránit pocitu, že do mého vztahu s přítelovou dcerou neblaze zasáhla její matka. Jsem komunikativní, otevřená, přátelská povaha, nemám ráda konflikty. Několikrát jsem se snažila navázat kontakt s matkou přítelovy dcery a vždy jsem byla tvrdě odmítnuta. Bývalka přítele nestojí o kontakt se mnou, vůbec mě nezná a pomlouvá mě, všechno, co udělám, je špatné, já jsem špatná a prezentuje to hlavně mému příteli, který z toho je smutný. Když jsem se ji naposledy snažila kontaktovat, posílala příteli naštvané sms, ať ji neobtěžuji, co si to dovoluji. Se mnou mluvila, jako kdybych její dceři celou dobu ubližovala a abych se ji už nikdy nesnažila kontaktovat. Měla jsem z ní pocit, že mě nenávidí a neustále se mě snaží odstranit z přítelovy pozornosti. 

Přítel taky neví, co s tím, jde o jeho dceru a má ji rád. 

J. K.

Zřejmě se jedná o vztahový problém - z mého pohledu nedořešený vztah vašeho současného přítele s jeho někdejší manželkou. Bude vhodné navštívit nejbližší manželskou poradnu; především kvůli dítěti, které je v celé situaci nevinně, a může si nést z této "vztahové propletenosti" následky i do budoucna.

Váš partner se pravděpodobně necítí dostatečně odhodlán k tomu, aby situaci s jeho bývalou manželkou řešil; iniciativy se tedy budete muset chopit vy - a naznačit, co jste ochotna ještě snášet a co už ne. Váš přítel by se poté měl zachovat podle vámi předestřených priorit; tedy podle toho, zda je mu přednější vaše (a zejména dceřina !) duševní pohoda, nebo relativní "klid" ve vztahu se svojí bývalou manželkou.


Otázky do Poradny pište na e-mail: PORADNA@STRIDAVKA.CZ


05.03.2010
Sdílet


Reklama:


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ