HLAVNÍ STRANA
Akcie.net - akcie na internetu
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.eu

Poradna: Invalida neznamená špatný rodič

Mgr. Drahomíra Švancarová


S manželem se rozvádíme, on chce střídavou péči, ale je invalidní, nemá nohu. Sice pracuje jako řidič autobusu, ale pobírá péči, kterou dává své sestře, která se o něj stará. Chodí mu uklízet, vařit, prát. V práci je od rána do večera. Odvolává se na to, že se o ni postarají jeho rodiče se sestrou. Nevím jak se mám k tomu postavit.

H.J., Cheb

V případě, že dcera má s otcem a jeho rodinou dobré vztahy a je ve vašich možnostech domluvit se na střídavé péči, určitě bych byla pro, aby byl kontakt s otcem i jeho rodinou zachován a vy se mohli společně na její výchově podílet. 

Nespecifikujete, co je to "od rána do večera", zda manžel pracuje i o víkendech ani jak starou máte dceru. Chápu vaše obavy, ale předpokládám, že i váš manžel chce pro svou dceru to nejlepší a že jeho rodina je schopna mu vypomoci v péči o dceru. Ve spoustě případů, kdy se matka stará o výchovu dítěte sama, se mu také nemůže věnovat na 100 % a často je odkázána na pomoc např. babičky. Bylo by proto škoda, aby bylo dítě ochuzeno o pravidelný kontakt s otcem.


Mgr. Drahomíra Švancarová je psycholožka (tel. 723 292 773).


Otázky do Poradny pište na e-mail: PORADNA@STRIDAVKA.CZ


30.05.2010
Sdílet


Reklama:


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ