HLAVNÍ STRANA
Akcie.net - akcie na internetu
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.eu

Poradna: Dítě v noci samo?

PhDr. Ilona Špaňhelová


Zajímám se právě o svěření do střídavé péče, proto jsem navštívil váš portál. Žiji ve společné domácnosti s bývalou družkou. Společně se podílíme na výchově naší dvanáctileté dcery.

Od července 2012 začala matka chodit na noc pryč, aniž by se se mnou domluvila ohledně hlídání dcery. Já samozřejmě s dcerou jsem, ale dělám noční a nejsem si jistý, zda ji nenechává o samotě, když já jsem v práci. Při rozhovoru s matkou jsem řekl, že se mi to nelíbí, a ona mně i dceři odpověděla, že má zjištěno, že dítě ve věku 12 let může nechávat samo doma i v noci! Prosím vás o odpověď, zda je její tvrzení pravda.

V. J., Přerov


Odkud pramení jistota v odpovědi matky vaší dcery, to nevím. Z hlediska právního má za její výchovu (to znamená i za její klid a jistotu v noci) odpovědnost rodič. I dítě, které má 12 let - pro někoho možná velké - může mít v noci své představy, strachy, může se probudit, znejistět. Doporučuji, aby dcera sama doma v noci nezůstávala. I to, co se zdá, že zvládne přes den, může mít v noci jinou intenzitu a jiné prožívání.

Zkuste z vaší strany podpořit její matku, aby ji samotnou nenechávala. A domluvila se s vámi nebo s někým blízkým, pokud má ona něco přes noc, aby vždy u dcery někdo byl.


Otázky do Poradny pište na e-mail: PORADNA@STRIDAVKA.CZ


02.10.2012
SDÍLET

Diskuse k článku (max. 650 znaků):


Navštivte také naši hlavní DISKUSI.


Právní poradna Střídavky


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ