HLAVNÍ STRANA
Akcie.net - akcie na internetu
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.eu

Poradna: Hledání cesty k srdci dítěte

PhDr. Ilona Špaňhelová


Mám přítele, který má 5letého syna. Rozvádí se s manželkou a oba se shodují na střídavé péči. Nemají mezi sebou žádný spor, nehádají se a nenavádí syna proti druhému. Za rok se k příteli stěhuji a chtěla jsem se zeptat, jak bych si mohla najít nějakou cestičku k srdci onoho syna. Mám strach, že mě nepřijme a pokaždé, když bude se mnou sám, bude chtít maminku. Nechci mu dělat náhradní maminku, dokud sám nebude chtít. Chtěla bych, aby mě nejdříve bral jako svoji kamarádku, přítelkyni jeho otce. Prosím o radu, jak bych se k němu měla chovat a co dělat.

S.M.


Nevím, v jaké situaci je v tuto chvíli váš přítel. Myslím tím, zda již bydlí jinde, jak se schází se synem, zda už v tuto chvíli aplikují střídavou péči nebo ne...

Moje doporučení je - nějakou dobu by bylo vhodné, aby se s ním vídal pouze tatínek a on - např. cca 2 měsíce - to je odhad pro ustálení novinky u dítěte. Pak bych doporučila vašemu příteli, aby o vás synovi určitě řekl a dal tuto informaci i jeho mamince. Je to proto, aby se pak ona vyznala v některých komentářích syna, až s ním bude sama.

Pak se seznamujte - běžte spolu do ZOO, vyprávějte mu o sobě, ukažte mu svůj um. Vždy budete tatínkova přítelkyně. Nikdy ne jeho máma. Mámu má jednu. Může k vám mít velmi blízký a milý vztah.

Vztah se vytváří podle toho, jak se budete poznávat.


Otázky do Poradny pište na e-mail: PORADNA@STRIDAVKA.CZ


14.09.2011
Sdílet

Diskuse (max. 650 znaků):
Právní poradna Střídavky


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ