HLAVNÍ STRANA
Hodina změny - diskuse o potřebných změnách
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.eu

Kliknutím si můžete plakátek otevřít a pak i stáhnout - prosíme, šiřte jej ve svém okolí.

Pochod za ukradené děti 2017

Stridavka.cz


Na státní svátek 28. října od 10 hodin se v Praze bude konat další ročník Pochodu za ukradené děti, který povede z Václavského na Staroměstské náměstí. Měl by připomenout, že u nás existuje řada dětí, které byly doslova ukradeny oběma rodičům a předány do ústavu nebo pěstounům. A ještě větší množství dětí, které byly ukradeny jednomu rodiči druhým rodičem, dokonce za podpory soudů a sociálky. 

Budeme chtít, aby stát přestat nevhodně zasahovat do rodin, nebránil rodičům v péči o vlastní děti. Nedával ani tolik peněz na náhradní rodinnou péči - často by jich stačilo mnohem méně na řešení problémů přímo v rodinách. Stát by měl dále podpořit, aby si lidé dokázali pomohli sami. Pomáhat jim třeba s dohodou mezi znesvářenými rodiči, zároveň ovšem chránit vazby dětí k oběma rodičům, aby si byli vědomi toho, že jeden druhého nevyšachují.

V důvodové zprávě k novému občanskému zákoníku se psalo o „jedinečném vztahu rodič - dítě, vztahu, který je úzkostlivě na všech právních rovinách chráněn“. Budeme chtít, aby to nebyla jen prázdná slova.

Začneme u sochy svatého Václava, kde by mělo proběhnout několik krátkých proslovů. Pak se vydáme pomalou chůzí na Staroměstské náměstí, kde akci zakončíme. Po cestě budeme hledat ztracená práva dětí, o kterých se stále mluví, ale v praxi se kamsi vytrácejí. Zkusíme se proto podívat, zda se někde neschovávají.

Symbolem pochodu je prázdný kočárek. Má symbolizovat chybějící děti, které byly ukradeny svým rodičům nebo jednomu z nich. Uvítáme proto, když si jej účastníci vezmou s sebou, třeba jen prázdné golfky. Potěší nás ovšem, i když nás lidé přijdou podpořit s kočárky obsazenými (svými dětmi), se svými známými a příbuznými nebo prostě jen sami.

Událost na Facebooku:


16.10.2017

Diskuse k článku (max. 650 znaků):


Navštivte také naši hlavní DISKUSI.


Dětská revoluce: CHYBÍ MI TÁTA!


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ