HLAVNÍ STRANA
Akcie.net - akcie na internetu
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.eu

Obrana proti možnosti křivého obvinění - část 1.

PhDr. Eduard Bakalář, CSc.


Při manželském a rozvodovém poradenství se pravidelně přesvědčujeme o tom, jak často se používá jeden osvědčený trik. Pokud o něm nevíte a nepojistíte se proti němu, můžete na něj hodně doplatit.

Jste nejspíše v situaci, kdy se manželský konflikt už rozhořel, pravidelně v něm dochází ke sporu o svěření dětí do výchovy, o majetkové vypořádání, o užívací právo k bytu, tedy o existenčně významné problémy. Probíhá i vzájemné obviňování, kdo co zavinil, kdo za co může, kdo je špatný, zlý, nevhodný pro výchovu dětí. Hledají se argumenty, s nimiž se u soudu vyhrává.

Naše společnost, muži i ženy a samozřejmě i všechny příslušné úřady a instituce, vždy odsuzují násilí páchané na ženách. Při zmínce o takovém násilí si většina z nás vybaví emotivní obraz silného, opilého muže, jak bije slabší ženu, která při tom ještě chrání malé děti. Původce takového násilí společnost soudně trestá a hledí mu nadále všemožně znesnadnit opakování trestuhodného jednání. Je to oprávněné, k fyzickému násilí nemá nikdy dojít.

Naše důrazná rada proto zní: v rozhořčené argumentaci ať z vaší strany nedojde nikdy k žádnému fyzickému kontaktu, dokonce ani k mírnému šťouchnutí. Bude-li vás protistrana neúnavně provokovat, pak si vzpomeňte na naše upozornění; asi dobře ví, proč to dělá.

Dělá to proto, že má často vše předem připravené. Stává se, že svědkové v podobě kamarádek a nových partnerů již čekají před domem, na schodišti. Dosvědčí, že vás slyšeli, jak vyhrožujete třeba zabitím, potvrdí zoufalý útěk jako o život vaší partnerky / manželky z bytu. Stává se, že ta pak běží na nejbližší policejní stanici, po cestě si rozerve šaty, zraní se do krve a zamaže se od ní. To vše se jí stonásobně vyplatí. Mužům zákona sehraje scénu, že právě o vlas unikla těžkému ublížení na zdraví. Ti hned vyrazí násilníka / zločince (tedy vás) zajistit a předvést do vyšetřovací vazby. Tam si můžete pobýt delší dobu. Protistrana všude rozhlásí: násilník je po zásluze ve vězení. Nikdo vám nebude moc věřit. Zápisy se dostanou do soudního spisu, k vašemu zaměstnavateli, do školy dětí, budou o tom vědět lidé v okolí.

Zdá-li se vám, že přeháníme a že vám nic takového nehrozí, budeme rádi, když nedojde na naše varování. Ale stává se, že se toto chmurné varování naplní. Nejde bohužel o filmovou nadsázku, ale o reálnou možnost. To, že nijak výjimečnou, by vám mohli potvrdit právníci i policisté.

Takže nelze vyloučit, že to vše se může stát i vám, a to dokonce i v situaci když se „protistrany“ ani nedotknete. Ano, čtete dobře, je to tak. Jde jí totiž o hodně. Vám by o to ale mělo jít také. Budete-li mít důvodné podezření, že se u vás v domácnosti k něčemu takovému opravdu schyluje, pak neváhejte napsat svůj dopis / informaci pro policii (případně pro vyšetřovací orgány) a dopis doručte na nejbližší policejní stanici. Příjem dopisu si nechte potvrdit. Přikládáme vám jeden možný model takového dopisu, který si pochopitelně dále upravíte podle vaší konkrétní situace. Od našich klientů máme zprávy, že takový dopis je zachránil od nepříjemné situace.

Muži zákona si pro vás přijedou tak jako tak, ale jejich jednání už může být jiné, zejména pak i vlastní posouzení údajného fyzického násilí. Váš dopis musí ale být na místě před možným hrozícím incidentem, ne po něm.


POKRAČOVÁNÍ


21.01.2011
Sdílet

Diskuse (max. 650 znaků):
Tátové - tátové pečující o děti - diskuse, zkušenosti, názory, kontakty


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ