HLAVNÍ STRANA
Akcie.net - akcie na internetu
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.eu

O princezně Romaně aneb ponaučení pro svobodné pány – díl 1.

Ing. Aleš Hodina


Žila, byla, v jednom zapadlém pohraničním městečku, malá holčička Romana. Měla maminku i tatínka, a také starší sestřičku Adélu. Adélka byla už od malička tak trochu číslo s pěkně prořízlou pusou. Romanka zase taková malá princeznička.

Tatínek měl moc rád maminku i obě holčičky. Udělal by pro ně první i poslední. Jednou se mu to ale nevyplatilo. Ve spěchu chtěl opravit auto, špatně si ho zajistil a... Romaně už zbyla jen maminka a sestřička. Bydlela s nimi ještě babička, které pak bylo moc smutno po svém synovi.

Jak šel čas...

Obě holčičky mezitím vyrostly a - aspoň v případě Romany - z malého káčátka se stala pohledná princezna. I vydala se do pro ni velkého světa – na střední školu do blízkého města.

Maminka Romaně kladla na srdce, jak důležité je udělat si školu. Nechtěla, aby dopadla jako slečny, které asi neměly ani na autobus. Protože u jejího městečka pravidelně stopovaly auta podél silnic. V tom kraji ale zřejmě nebyli ani moc ochotní řidiči. Stopařky nikdy daleko nedojely a dokonce se vždycky po chvíli vrátily na stejné místo.

Romana ale byla hodná holčička, která věděla, že maminku musí poslouchat. Školu poctivě studovala a maminka na ni byla pyšná. Pravda, trochu se podivila nad tím, že se dcerka ve městě schází s jedním ženatým pánem.

"Ale co," uvědomila si nakonec, "holka je mladá, tak potřebuje sbírat zkušenosti."

Romana střední školu zvládla, tak si maminka řekla, ať má aspoň jedna dcera i tu vysokou. I vyslala svou malou princeznu do ještě většího světa – až do velké Prahy. A její sestra, řízná Adéla? Ta se mezitím zamilovala do švarného chasníka ze sousedství. A byla svatba...

Jenže ouha, švarný chasník nebyl zrovna domácí puťka a někdy si rád zašel posedět s kamarády. Taková opovážlivost se Adéle vůbec nelíbila. Svého muže proto rychle pustila k vodě. Aby nebyla sama, nejdřív si ale našla mladšího milence. Ten si takové věci rozhodně nedovoloval. Místo toho rád pomáhal Adéle a její mamince doma se vším, co bylo potřeba.

Myslíte, že i Romana si najde někoho, s kým by mohla žít? Jaký musí její nastávající být?


Převzato z HODINA.BLOG.IDNES.CZ


POKRAČOVÁNÍ


26.11.2010
Sdílet


Tátové - tátové pečující o děti - diskuse, zkušenosti, názory, kontakty


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ