HLAVNÍ STRANA
Akcie.net - akcie na internetu
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.eu


Mirek je s tátou zdravý a spokojený

Mgr. Tomáš Jadlovský, Ph.D.


Obdrželi jsme další dopis TOMÁŠE JADLOVSKÉHO, jehož syna matka dvakrát unesla do Španělska. V současné době je naopak on se svým synem na neznámém místě.


Ahoj Tereso,

posíláme ti s Mirkem pozdrav s přánim vyřešit co nejdříve současnou situaci, která určitě netěší nikoho z nás. Máme se jinak dobře a nic nám nechybí, neměj o nás strach. Vysvětlil jsem Mirkovi současnou situaci jako nutnost. Bohužel nedokážeš žít bez maminky, tak ses k ní odstěhovala, a my s Mirkem jsme už velcí kluci, kteří to chvíli bez maminek vydrží a žijeme teď chvíli u mne. Vlastně máme takovou střídavou výchovu s dlouhým intervalem. Zlí lidé - španělští justiční mafiáni, české soudkyně a všelijací advokátní paraziti chtěli Mirka připravit o tátu a proto nám nezbylo než použít článek 23 Listiny základních práv a svobod. 

Věřím, že jsi už překonala prvotní šok a dokážeš nyní realisticky uvažovat. Soudím podle sebe - když jsi Mirka poprvé unesla v roce 2010 ty, trvalo mi pár měsíců, než jsem dokázal racionálně uvažovat. Máš to navíc jednodušší než já, protože na rozdíl od tebe jsem si nevymýšlel žádná falešná obvinění ani tě nechci ekonomicky likvidovat skrze výživné ve výši 80 % příjmu, jak jsi to udělala ty. Tak nyní, bezmála pět let od prvního únosu, popřemýšlej, kam tě přivedly rady všelijakých advokátů a rozvedených kamarádek.

Mirek udělal velký pokrok s češtinou. Za pět měsíců už zvládl celý můj starý slabikář, mluví bez přízvuku a už se naučil celou abecedu. Už si sám čítává kratší pohádky, zná plno říkadel a často mi přes rameno zvědavě čte i noviny. Dokonce už i chápe rozdíly mezi češtinou a slovenštinou. Nestačím se divit, jak rychle vstřebává vše nové. Na rozdíl od tebe mu nevyprávím žádné ošklivé věci o tobě a tvé rodině, ale ukázal jsem mu staré fotky a mailovou schránku, kde jsou všechny dokumenty o našich soudních řízeních. Jednou si udělá obrázek o všem sám, tak uvaž, zdali se ti vyplatí lhát a vymýšlet si. Šokovalo mne, co všechno mi Mirek vyprávěl a docela se divil, když jsem mu tvé lži vyvracel konkrétními důkazy.

Mirek je zdravý jako rybička. Za celou dobu, co jsem ho převzal do své péče, nebyl ani jednou nemocný. Mrzí mne ale, že jsi mi stále neposlala očkovací průkaz, o který jsem tě žádal už několik let, naposledy loni na podzim. Uvědom si, že upíráním lékařských informací neubližuješ mně, ale můžeš ublížit Mirkovi. Může se stát, že půjdeme k lékaři a ten se mne zeptá na očkování, co bych mu měl podle tebe říct? Že jeho starostlivá maminka vše utajuje? Přitom je to tak jednoduché - poštovní adresu znáš a loni by bývalo stačilo průkaz vzít s sebou, když sis s bulvárním pisálkem Klímou udělala výlet do Mariánských Lázní. Mirkovo údajné astma, o kterém jsi mluvila v televizi Prima, se za dobu mé péče nijak neprojevilo. I když s ohledem na dlouhou tradici vymýšlení nemocí, alergií a úrazů u tebe i v tvé rodině beru toto astma jako hypochondrický folklor, pokud přece jen nějaké zdravotní potíže Mirek za dobu únosu ve Španělsku měl, budu rád za lékařskou zprávu nebo výpis z dokumentace.

Můj návrh na dohodu o střídavé péči, rozvod a vypořádání společného majetku stále platí. Pokud nesouhlasíš se střídavou péčí, můžeme se samozřejmě také dohodnout, ze Mirek bude žít u mne a ty si ho občas budeš brát na víkend nebo na prázdniny. Skypovy kontakt může být kdykoliv podle tvého přání. Můj advokát psal už loni tvé advokátce návrh vypořádat společný majetek dohodou, ale odpověď jsme nedostali. Asi chce tvoje advokátka náš spor co nejdéle protahovat, aby co nejvíce vydělala. Tak popřemýšlej, jestli ti protahování soudu stojí za to. Já teď nemám a do rozvodu nebudu mít žádné příjmy, takže na výživném nic nevyděláš. Už nejsem ta dobrá partie, za kterou ses chtěla provdat. A na našem společném majetku v Praze každý měsíc naskakuje nový a nový dluh, tak přemýšlej rychle, aby bylo co dělit. Tvoje rozvodová strategie při protahování soudu skončí stejně špatně jako jako u tvé sestry, která také po rozvodu zamířila pod maminčina ochranná křídla. Naši advokáti na sebe kontakt mají a dohoda může být schválena soudem během pár týdnů.

Tomáš a Mirek


17.04.2015
SDÍLET

Diskuse k článku (max. 650 znaků):


Navštivte také naši hlavní DISKUSI.


Dětská revoluce: CHYBÍ MI TÁTA!


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ