HLAVNÍ STRANA
Hodina změny - diskuse o potřebných změnách
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.eu


Krajský soud v Ústí nad Labem

Krajskysoud.org


Vítejte na stránce věnované Krajskému soudu v Ústí nad Labem a jeho působení v opatrovnických kauzách nezletilých dětí.

V roce 2010 podpořil Ústavní soud to, aby dětem zůstávala i po rozvodu ve větší míře péče obou rodičů. Jak se s tím srovnal Krajský soud v Ústí nad Labem?

Zatím máme - s ohledem na to, že stránky věnované tomuto soudu teprve začínají fungovat - k dispozici jen jeden jeho rozsudek. Ten je však poměrně pozitivní. Senát krajského soudu rozhodl o střídavé péči o tříletého chlapečka.

-----

RADKA PLEYEROVÁ, TOMÁŠ HÁJEK, JIŘÍ DERFL

"Je pravdou, že mezi rodiči je narušena vzájemná komunikace, jak vyplynulo ze samotného řízení. ... I když jsou rodiče jiných povahových vlastností, je nepochybné, že jejich působení vůči nezletilému se vzájemně doplňuje. Každý z rodičů přistupuje k nezletilému jiným způsobem, jinak posuzuje jeho potřeby, a jejich výchova vzájemně koresponduje."

To, že narušená komunikace by neměla být překážkou péče obou rodičů, je dnes už relativně akceptovaná skutečnost. Ostatně, kdy po rozchodu komunikace narušena není? Trojici soudců krajského soudu se ovšem podařilo dobře uchopit i rozdílnost přístupu rodičů k výchově. Každý je jiný, každý přistupuje k dítěti jinak - a tím se navzájem doplňují. Žádní dva lidé nejsou stejní a dítě se bude potkávat i s navzájem velmi odlišnými lidmi, přístupy a požadavky - ve školce, ve škole, mezi kamarády... Různost mezi rodiči proto není překážkou, ale pro dítě spíše výhodou.

-----

Máte také zkušenosti s Krajským soudem v Ústí nad Labem? Napište nám: MAIL@KRAJSKYSOUD.ORG


Převzato z KRAJSKYSOUD.ORG


05.12.2017

Diskuse k článku (max. 650 znaků):


Navštivte také naši hlavní DISKUSI.


soudci.info - info o opatrovnickém soudnictví


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ