HLAVNÍ STRANA
Akcie.net - akcie na internetu
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.eu

Kluci, nežeňte se!

Petr Cihlář


Reaguji na mírně naivní článek s názvem "KLUCI, ŽEŇTE SE, DEJTE HOLKÁM JISTOTU...", paní Jany Kolářové, kterou mám jinak docela rád. Pozor, článek je psán s mírnou nadsázkou a slabší ženské povahy by ho měly vynechat...

Paní Kolářová hledá i důvody, proč se muži do ženění neženou, a přemlouvá je, aby svůj názor změnili. Snaží se asi pomoci ženám po třicítce, které jsou ze samoty na prášky.

Dnešní děti vychovávají ženy. V rodinách i ve škole, samé ženy. To dříve tolik nebylo. Společnost je těžce feminizovaná. Muže mamánky žádná nechce, muži zase nechtějí ambiciózní feministky, které jim budou spílat za každý pracovní neúspěch a případnou menší potenci dobře finančně rodinu zajistit. Muži chtějí trochu hezkou ženu (ale ne moc), která bude hodná, skromná, vytvoří jim domov a postará se o děti. S takovou ženou doma nemají muži problém v klidu vydělávat a o rodinu se postarat. Ženy však chtějí nezávislost, kariéru, aby muž nosil peníze a současně doma pomáhal. Pračky a myčky nádobí jim často nestačí, mají internet, mimibazar, kamarádky, kafíčko a roupy. Tyto postoje mužů a žen se neslučují.

Dalším faktorem, proč se muži vyhýbají sňatku, je skutečnost, že je to prvním krokem k omezení, ponížení, strádání, velice často k ekonomické likvidaci i vězení. Ženich nestrká hlavu do chomoutu, ale téměř do oprátky. Když se žena rozhodne, sebere mu majetek a děti, a ještě si z něj udělá dojnou krávu.

Nevěříte? Tedy konkrétně. Třeba v Brně žena muže bez jakýchkoliv důkazů obviní z týrání dítěte a svojí osoby. Psycholog pan Mezník z Centra sociálních služeb ženě za státní peníze vypracuje posudek, že je týraná, aniž by muže kdykoliv viděl. Krizové centrum Spondea jí zdarma z peněz daňových poplatníků vypracuje návrh na vykázání násilnického muže ze společného domu. Advokátka paní Dagmar Křesťanová jí poradí, ať začne časem chodit s dítětem k psychologovi. Lépe tak dosáhne svěření dětí do své péče a případně i zákaz styku otce s dětmi. Skutečně, za čas se žena objeví opět v osvědčené Spondee. Nařízené předběžné opatření o zákazu vstupu do společného domu sice pomine, ale do domu stále muž nemůže vstupovat. Žena vyměnila zámky. Beztrestně. Muže se prý bojí. V jeho posteli už spí někdo jiný, ale jemu chodí stále účty za dům, které žena odmítá platit. To policii stačí, aby rok nic nedělala. Vlastně, paní policistka z oddělení domácího násilí muži poradí, aby se odstěhoval a dítě ženě nechal.

Když se muž stížnostmi ozve a prokáže, že žena lže, místo toho, aby ji postavili před soud za křivé obvinění, pomluvu a bránění v užívání domu, zavřou pro výstrahu pod smyšlenou záminkou na den do cely předběžného zadržení jeho, muže. Aby si už na policii nestěžoval. Soud pak muži vyměří vysoké výživné, neadekvátní jeho platu. Pokud nemůže platit a dostane se do problémů a zpoždění plateb, bez výstrahy jedná exekutor. Po 4 měsících neplacení reálně hrozí vězení. Advokátka ženy beztrestně lže, jak když tiskne. Muž ztrácí dům, majetek, důstojnost a časem i děti. Nikdy nebyl a nebude rovnoprávným rodičem. Jediné, co se od něj čeká, je posílat peníze a do ničeho nekecat. Děti vychovává matka. A co z nich vyroste? Jsme na začátku. Kluci toto vědí. Vědí to od kamarádů, kteří se rozváděli a soudili o děti. Nestojí proti ženám, ale proti systému. Je to nerovný boj.

Ne, kluci, pokud máte trochu rozumu, najděte si holku z vesnice, z dobré fungující rodiny s pevnými vztahy, klidně takovou, co chodí do kostela, umí péct buchty a nemá ambice. Je jich málo, ale stále jsou. Jinak se raději nežeňte a najděte si rozvedenou s dětmi, o které nemá muž zájem. I takových volů, co nechají dobrou ženu s dětmi na holičkách, chodí spousta. A vy, paní Kolářová, pokud chcete sehnat pro ženy a dívky více ženichů, zastavte penězovody, které rozvodový průmysl podporují, a sežeňte více kvalitních nevěst.


Převzato z PETRCIHLAR.BLOG.IDNES.CZ


16.11.2011
Sdílet

Diskuse (max. 650 znaků):
Tátové - tátové pečující o děti - diskuse, zkušenosti, názory, kontakty


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ