HLAVNÍ STRANA
Akcie.net - akcie na internetu
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.eu

Když si matčin přítel hraje na tátu

Ing. Aleš Hodina


Dne 27.2.2012 jsem vezl mého syna Karla ke své manželce do Kynšperka. Po cestě byl Kája smutný, a když jsem se ho zeptal proč, říkal, že proto, že musí k mamince a že by chtěl být se mnou „od čtvrtka do čtvrtka“. Pak řekl, že by chtěl jít spolu ještě na večeři do středověké restaurace v zámku, kterou si se mnou oblíbil, a kam, přestože je asi 1 km od Kynšperka, jej manželka zřejmě nebere.

Slíbil jsem mu, že maminku tedy po příjezdu poprosíme, zda by to bylo možné. Tak se také stalo, manželka s tím však nesouhlasila. Najednou se ozval řev, kdy mužský hlas křičel na Káju a hrubě ho vyzýval, aby „koukal mazat dovnitř“. Hlas vycházel z okna manželčina domu, kde jsem předtím nikoho nezaregistroval, protože už se stmívalo. Zjistil jsem, že se jednalo o manželčina přítele Romana (příjmení neznám), který údajně nežije s manželkou v jedné domácnosti, avšak v zahradě neustále parkuje jeho auto, při každé druhé návštěvě jej zde dokonce zahlédnu osobně a Kája tvrdí, že tam žije stále.

Upozornil jsem jej proto, aby takto s mým synem nejednal. Na to začal hrubě a vulgárně křičet i na mne. Kája se rozplakal. Manželka na přítelův řev nijak nereagovala a jen nečinně přihlížela. Pak plačícího Káju odvedla dovnitř. Co se dělo uvnitř, již nevím.

O tomto incidentu jsem osobně uvědomil místní oddělení Policie ČR v Kynšperku. Policie poté sama vyslala na místo hlídku, která navštívila domácnost manželky, a podle ní byl Kája v pořádku. Incident mi doporučila řešit na městském úřadě v přestupkovém řízení.

Nejsem si jistý, jakého chování vůči Kájovi je možné se ze strany manželčina přítele dočkat. Již v nedávné době jsem upozorňoval orgány sociálně-právní ochrany dětí, že si mi Kája stěžoval, že jej manželčin přítel s vědomím manželky bije. Toto upozornění zůstalo bez jakékoliv odezvy. Kája si mi přitom také soustavně stěžuje, že na něj Roman křičí.

Domnívám se, že popsané chování cizí osoby, která však tráví s mým synem významný díl času, se může negativně projevit na Kájově psychice. V tomto nízkém věku také dítě velmi intenzivně přejímá vzory ze svého okolí a zde může přejímat vzory hulvátství, agresivity a násilí...


Po incidentu matka otci sdělila toto: „Včera jsem se přesvědčila, že čím méně Kája s tebou bude, tím pro všechny lépe.“


29.02.2012
Sdílet

Diskuse (max. 650 znaků):
Tátové - tátové pečující o děti - diskuse, zkušenosti, názory, kontakty


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ