HLAVNÍ STRANA
Akcie.net - akcie na internetu
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.eu

Jsem otec, kdo je víc? Matka

Petr Cihlář


"Informace o školních výsledcích vašeho syna vám sdělíme pouze v doprovodu matky. Dítě jí totiž bylo svěřeno do péče."

Tuto větu z úst učitelky slyšel můj šokovaný známý. Na věci nic nezměnil fakt, že se o syna polovinu času stará. Tedy živí ho a šatí. Kromě těchto výdajů ještě posílá ženě tučné výživné. Postup školy je ostudný a nezákonný. Rozvodem ani svěřením dítěte jednomu rodiči nezanikají rodičovské povinnosti, ale ani práva tomu druhému.

V České republice máme zákony stejné pro všechny. Všímáme si jejich porušování  ve vztahu k Romům, nejvíce diskriminovanou skupinou obyvatel jsou však muži, zvláště otcové. Postup učitelky není zdaleka ojedinělý. Týká se mnoha úředníků a dokonce soudců. Chovali se tak vždycky a chovají se tak stále. Dítě patří matce, matka rozhoduje, otec poslouchá a paběrkuje. A platí.

A tak až narazíte na nějakou takovou povedenou učitelku, zkuste ji naučit větu: "To jsem ráda tatínku, že se ptáte na prospěch svého dítěte. Mnoho tatínků na to totiž bohužel kašle. O to víc nás váš zájem těší. Můžete mne kdykoliv navštívit, vaše otázky ráda a ochotně zodpovím." Ono by to totiž mohlo dopadnout tak, že se chlapi naštvou a učitelky nebudou mít koho učit.


Převzato z PETRCIHLAR.BLOG.IDNES.CZ


18.10.2011
Sdílet

Diskuse (max. 650 znaků):
Tátové - tátové pečující o děti - diskuse, zkušenosti, názory, kontakty


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ