HLAVNÍ STRANA
Hodina změny - diskuse o potřebných změnách
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.eu


Je Pochod za ukradené děti přínosnou občanskou aktivitou?

Stridava.cz


V sobotu 28.10.2017 se konal v Praze Pochod za ukradené děti. Je to projev snahy o zviditelnění organizátora,nebo má taková netradiční akce smysl a lze jej nazvat občanskou aktivitou?

Obojí je pravda. Nemohu prosadit správnou věc, aniž bych ji nepropagoval. Jen připomenu, že pochodu se zúčastnili tatínci, kteří chtějí ukázat na společenský problém, který je v naší společnosti stále tabu. Svěřování dětí do výhradní péče matek po rozvodu rodičů. Máme sice zákony, které dávají oběma rodičům právo na výchovu vlastních dětí, i zákony, které dávají dětem právo na péči vlastních rodičů, ale v praxi za tiché podpory společnosti jsou otcům po rozvodu či rozchodu odpírána práva na péči o vlastní děti. Všichni to víme a všichni to tiše akceptujeme.

Pochodující tatínci s prázdnými kočárky a ukradenými dětmi na fotkách působí na většinu lidí z mého okolí šokujícím dojmem. Většinová společnost je šmahem zaškatulkovala do bláznů nebo duševně postižených mužů. Ale ta hrstka statečných, která zvolila extravagantní cestu pochodu s prázdným kočárkem, nás chce šokovat. Dělá to správně. Mnoho věcí vidíme, ale nepřemýšlíme, co se za nimi skrývá. Nehledejme u tatínka s kočárkem bláznovství, ale přemýšlejme, jaké sdělení nám přináší.

Jak říká propagátor střídavé péče a organizátor akce Aleš Hodina: „Rozvodem nebo rozchodem totiž dítě nemusí přijít ani o jednoho z rodičů. Stačilo by, aby soudy využívaly střídavou nebo společnou péči, a to vždy, když se oba rodiče chtějí a mohou o dítě každý po nějakou dobu starat. Takových rodičů je dnes většina.“

Řešení potřebuje reklamu. A reklama musí šokovat. Až příště uvidíme tatínka s kočárkem, zatleskejte mu a popřejte, aby ho nikdo nikdy nepřipravil o jeho dítě.

Za mě palec nahoru, Pochod za ukradené děti je přínosem pro občanskou společnost na 100%.


Převzato z webu STRIDAVA.CZ


07.11.2017

Diskuse k článku (max. 650 znaků):


Navštivte také naši hlavní DISKUSI.


Dětská revoluce: CHYBÍ MI TÁTA!


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ