HLAVNÍ STRANA
Hodina změny - diskuse o potřebných změnách
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.eu


FAQ

Stridavapece.cz


Škodí dítěti dva domovy?

Odpověď: V žádném případě! Je důležité, aby střídavá péče nastala co nejdříve, klidně od 2 - 3 let dítěte. Dítě automaticky vnímá, že má vše 2x, resp. je to pro něj normální. Pouze my dospělí se snažíme dítěti vnutit, že je dobré mít jeden domov, jednu postel, jeden stůl, ….. Pro dítě je důležité, že kolem sebe má oba rodiče. Tragédií je, když soudce doslova přidělí dítě jednomu z rodičů a druhý jej vidí jedenkrát za 14 dní. Prosím Vás, to je pouze návštěva! V mnoha případech dojde k odcizení dítěte a druhý rodič se pouze dozvídá co druhý rodič udělal. Je to smutné a je to ostudné pro soudce, který takto rozhodl. Automaticky odejmout dítě rodiči, který se o něj chtěl starat a podílet se na jeho výchově je trestuhodné.

Může mít dítě dvě školy?

Odpověď: Ano může, proč ne? Uvědomte si však, že to bude náročné organizačně. Zvládnout se to však může. Z praxe se však ukazuje, že dobré školu a kroužky mít pouze jedny. V tomto případě by mělo dojít k dohodě obou rodičů a čistě z pragmatických důvodů mít jednu školu a kroužky.

Někdy býva navrhován jeden byt a rodiče se střídají. Je to vhodné?

Odpověď: Jde většinou o návrh tzv. odborníků, kteří se snaží udělat střídavou péči komplikovanou. Uvědomte si, je doba, kdy střídavé péči se daří. Pokud se rodiče domluví, tak Vás nezastaví ani jiné rozhodnutí soudu. Jeden byt je organizačně-finanční problém. Berte to tak, domluvíte se střídavé péči a vše může běžet, ale co s bytem. Kdo se o něj bude starat? Je velký problém, další starost. Je lepší péči věnovat svým dětem, než nějakému bytu.

Soud zamítl střídavou péči, přesto jsme se na ni domluvili, mám dodržovat nařízení soudu?

Odpověď: A já se Vás optám, soudce co střídavou péči zamítl, nahradí Vašim dětem oba rodiče? Určitě ne! Česká justice nemá praktické možnosti jak kontrolovat nařízení soudu. Řiďte se tím, co myslíte, že je pro Vaše děti nejlepší, v tomto případě je to střídavá péče. Nejsme otroky úředníků.


Převzato z webu STRIDAVAPECE.CZ


03.10.2017

Diskuse k článku (max. 650 znaků):


Navštivte také naši hlavní DISKUSI.


Právní poradna Střídavky


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ