HLAVNÍ STRANA
Hodina změny - diskuse o potřebných změnách
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.eu


Den otců na školách a školkách

Stridavka.cz


Besídky, oslavy, kulturní akce, vyrábění dárečků... Takové i jiné akce pořádaly některé školy a školky v květnu na Den matek. Jestlipak budou stejně slavit i Den otců, který připadá na třetí červnovou neděli (letos tedy 17. června)?

Podívejte se schválně na web vaší školky či školy. Jsou tam informace o akci ke Dni matek, kterou školské zařízení pořádalo? A nevíte nic o tom, že by se stejně chystalo oslavit i Den otců? Zkuste jim ještě připomenout jejich povinnosti. 

Ano, povinnosti. Podle § 2 odst. 2 písm. d) školského zákona je jedním ze základních cílů vzdělávání také uplatňování principu rovnosti žen a mužů ve společnosti. Jestliže tedy škola či školka oficiální oslavou Dne matek dětem připomenula důležitost maminky v jejich životě, měla by jim stejným způsobem připomenout i důležitost tatínka.

Ještě se to dá stihnout.

A kdyby to školské zařízení ignorovalo, neváhejte si stěžovat u zřizovatele (obvykle obec) a u České školní inspekce. Ta má podle § 174 odst. 2 písm. d) školského zákona kontrolovat dodržování právních předpisů, které se vztahují k poskytování vzdělávání a školských služeb. Tedy i respektování zákonem daného základního cíle vzdělávání, kterým je uplatňování principu rovnosti žen a mužů ve společnosti.

Jestliže feministky tento princip využívají - až zneužívají - všude tam, kde se jim to hodí, není důvod na něm netrvat i tam, kde se jim to nehodí.


06.06.2018

Diskuse k článku (max. 650 znaků):


Navštivte také naši hlavní DISKUSI.


Dětská revoluce: CHYBÍ MI TÁTA!


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ