HLAVNÍ STRANA
Akcie.net - akcie na internetu
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.eu

Demonstrace, rozhovor a vánoční setkání

Stridavka.cz


V období Vánoc, tohoto největšího rodinného svátku, jsme více než jindy připomínali, jak je důležité, aby děti mohly být se svými rodiči. Oběma.

Den před Štědrým dnem jsme uspořádali demonstraci na podporu rodinných vazeb a proti jejich ničení juvenilní justicí. Sešli jsme se před Krajským soudem v Praze, kde jsme hovořili o některých případech únosů dětí do ciziny a falešných obvinění otců matkami. Ty za to byly našimi soudy ještě doslova odměněny - svěřením dětí do jejich výlučné péče. Připomenuli jsme naproti tomu slovenskou praxi, kde byla střídavá péče obou rodičů uzákoněna teprve před třemi roky, ale dnes je mnohem více preferovaná než u nás. Krátkou reportáž o demonstraci vysílala Česká televize, ale sami jsme z ní také udělali několikaminutový sestřih (pod článkem).

Večer o jejím konání referovala v Českém rozhlase Barbora Tachecí. K rozhovorusi přizvala jejího organizátora Aleše Hodinu a Tomáše Novosada, viceprezidenta Soudcovské unie ČR. Zatímco Aleš Hodina zdůrazňoval, že je mnoho případů, kdy se o děti mohou a chtějí starat oba jejich rodiče, ale justice jim v tom brání, Tomáš Novosad opakovaně tvrdil, že soudy prý hledají především zájem dítěte, a to i za pomoci znalců a jejich posudků. Barbora Tachecí diskusi vcelku trefně uzavřela tím, že definice zájmu dítěte bude pravděpodobně odlišná na obou stranách... Asi desetiminutový rozhovor spustíte šipkou:

Přímo o Vánocích, 26. prosince, jsme pak uspořádali setkání na Staroměstském náměstí v Praze, spojené s hudbou, zpěvem a tancem žáků základních uměleckých škol. Připomenuli jsme, že někdy je znemožňováno dětem a rodičům být spolu i o těchto největších svátcích. Na téma rodinných vazeb zde promluvila spisovatelka Věra Nosková, europoslanec Tomáš Zdechovský a Valentin Papazian z Unie otců. I z tohoto setkání máme vlastní krátkou reportáž (pod článkem).

Děkujeme všem, kdo podporují rodiče a děti a do nového roku si přejme, aby došlo k výraznějšímu posunu. Aby všichni rodiče, kteří mohou a chtějí o své děti pečovat, toto směli a nebylo jim v tom bráněno.31.12.2014
SDÍLET

Diskuse (max. 650 znaků):
soudci.info - info o opatrovnickém soudnictví


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ