HLAVNÍ STRANA
Akcie.net - akcie na internetu
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.eu


Cesta, která mě vedla pro střídavou péči

Pavel Schweidler


Roky 2009 a 2010 pro mě nebyly zas až tak příjemné, jak bych si je představoval. Zemřel mi otec, rozvedl jsem se, přišel jsem o možnost vídat denně svoje děti, změny v práci, zůstaly mi dluhy. Musel jsem přehodnotit všechny své priority. Rozvod pro mě představoval začátek nového života v tom, co chci dělat, co chci zažívat, ale především jsem jasně věděl, s kým chci tyhle chvíle trávit. Klukům, kteří u mě bývali jednou za čtrnáct dní na víkend, jsem dost chyběl, přesvědčovali mě svým chováním, jak moc jim chybím. Nejenom já jsem z těchto společně strávených chvil byl plný emocí. Kluci mi chyběli a já jim. Byli jsme postaveni do jiné úrovně našeho bytí…

Jednou jsem jel z práce kolem Brna a u dálnice jsem si všimnul velké reklamy, kde stálo: „Děti potřebují oba rodiče - STŘÍDAVKA.“ Hned, jak jsem přijel domů, zasedl jsem k internetu a našel si příslušnou stránku. Po přečtení webových stránek, probdělé noci u internetu, kde jsem si zjišťoval více informací o možnosti STŘÍDAVÉ PÉČE, jsem byl plný odhodlání ji získat. Kluci neustále při předávání plakali, nemohl jsem je dostat v klidu do auta, chtěli zůstat s tátou. Po těchto neustále emočně vyhrocených momentech jsem se rozhodl… Vysvětlil jsem klukům, že máme jedinou možnost, bude to sice chvíli trvat, ale šance tu byla, malá, ale byla. Oni ihned přijali tuto myšlenku a poté se mě již neustále ptali, kdy už budeme mít tu střídavou péči. Jelikož nebyla žádná kloudná řeč s mamkou, zajistil jsem si dobrého právního zástupce a podal návrh na svěření dětí do střídavé péče.

  • Na začátku února 2011 můj právní zástupce podal návrh na svěření dětí do střídavé péče.
  • V březnu 2011 bylo první soudní jednání, kde byl zjišťován stav věcí, dodány kresby, fotografie, důkazy, vyslechnutí rodičů.
  • V červnu 2011 druhé soudní jednání, kde došlo k nařízení psychologického posudku.
  • V období července 2012 byl hotov psychologický posudek, kde bylo zjištěno to, že děti potřebují oba rodiče a že rodiče jsou na stejné úrovni a můžou se stejnou měrou podílet na výchově.
  • V listopadu 2012 další soudní jednání, kde si psycholožka obhájila svůj posudek, poslední možnost dodat další důkazy.
  • 27.11.2012 vyhlášení ROZSUDKU.
  • Od 1.1.2013 zahájení střídavé péče v týdenním cyklu.

O tom, jak střídavá péče začala a jak pokračovala dál, vám napíšu víc zase za týden.


08.04.2013
SDÍLET

Diskuse k článku (max. 650 znaků):


Navštivte také naši hlavní DISKUSI.


Právní poradna Střídavky


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ