HLAVNÍ STRANA
Akcie.net - akcie na internetu
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.eu

PhDr. Alena Uváčiková

Alena Uváčiková odsouzena v trestním řízení

Stridavka.cz


Podle zákona o svobodném přístupu k informacím se nám podařilo získat rozsudky nad psycholožkou Alenou Uváčikovou. Ta je známá především tím, že na objednávku některých matek vypracovává zprávy, v nichž pod záminkami nejrůznějšího „nevhodného chování“ otců nedoporučuje ani, aby se s nimi děti běžně stýkaly, natož aby byly v jejich standardní péči.

Sama Uváčiková se však opakovaně chovala - mírně řečeno - nevhodně a dopustila se tak trestného činu. Soudkyni a státní zástupkyni, figurující v trestní kauze jejího manžela, hrubě a vulgárně nadávala a vyhrožovala jim a jejich rodinných příslušníkům smrtí. Podrobnosti o jejím podmínečném odsouzení v nedávné minulosti se dočtete v přiložených soudních rozhodnutích.

Není bez zajímavosti, že Uváčiková má velmi blízko k organizacím, které je možno označit za feminacistické (feminacismus = radikálnější forma feminismu, usilující nejen o výhody pro ženy, ale i o jejich nadřazené postavení, rozbití rodiny, odstavení mužů od svých dětí, např. pod záminkou domácího násilí, apod.). Tyto organizace u nás mohou působit zcela legálně.

Uváčiková není znalkyní. Nezhotovuje proto posudky, ale „pouze“ psychologické zprávy. Bohužel, i zprávy takovýchto psycholožek bývají zakládány do soudních spisů jako „důkaz“. Paradoxně jsou však méně nebezpečné než zprávy a posudky jiných, na první pohled umírněnějších psychologů, kteří také směřují k odstavení jednoho rodiče od výchovy dětí. Činí tak ovšem méně nápadně, takže jejich manipulace působí důvěryhodnějším dojmem.

V poslední době takto řešíme například působení pražského znalce HUMHALA, karlovarské znalkyně KOPÁRKOVÉ a dalších. Uvítáme i vaše podněty k činnosti znalců a psychologů v opatrovnických řízeních.


KAUZA UVÁČIKOVÁ - SOUDNÍ ROZHODNUTÍ (960 kB)


24.09.2012
SDÍLET

Diskuse k článku (max. 650 znaků):


Navštivte také naši hlavní DISKUSI.


soudci.info - info o opatrovnickém soudnictví


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ